Jaki system sklepu wybrać PrestaShop vs. WooCommerce?
Udało się! W tym momencie Twoja wiadomość jest w podróży do naszego zespołu. Dziękujemy!
Loading...
Vibbe - Creative Solutions
Cookies
Lubimy i zbieramy ciasteczka.
Pomożesz nam akceptując regulamin?
Jaki system sklepu wybrać PrestaShop vs. WooCommerce?

Handel internetowy z roku na rok rozwija się w bardzo szybkim tempie, wzrasta zainteresowanie, a co za tym idzie zwiększa się konkurencja na rynku, dlatego zakładając własny biznes internetowy ważne jest, aby strona sklepu wyróżniała się na tle innych.


Zanim przystąpisz do otwarcia sklepu internetowego musisz wykonać dobry research i wybrać odpowiednią do tego celu platformę.

Najpopularniejsze z dostępnych rodzajów oprogramowania to WooCommerce oraz Prestashop. Każda z tych platform ma odmienny model budowania e-sklepu. Obydwie zaś te platformy mają swoje zalety, jak
i wady.

PrestaShop to darmowe narzędzie do prowadzenia sklepu internetowego, który może pochwalić się intuicyjnym, łatwym
w obsłudze panelem administracyjnym. Dodatkowo, istnieje możliwość utworzenia własnego szablonu graficznego, który zmieni domyślny wygląd sklepu. Oprogramowanie to po raz pierwszy zostało udostępnione w 2007 roku.

Ogromną zaletą tej platformy jest tzw. Open Source, czyli otwarte oprogramowanie, dzięki któremu konsument ma prawo do badania, zmiany, udostępnienia oprogramowania, jak również posiada dostęp do forum internetowego za pomocą, którego nawiąże kontakt z innymi użytkownikami aplikacji. PrestaShop wyróżnia się intuicyjnym i prostym panelem sterowania, co znacznie ułatwia pracę osobom, które dopiero zaczynają swoją działalność w Internecie. Narzędzie dysponuje dużą funkcjonalnością, jest wydajne oraz co najważniejsze, nie potrzebuje dużej ilości zapasu serwera.

PrestaShop to platforma polecana użytkownikom, którzy planują duży ruch na sklepie i sporą liczbę produktów. Oprogramowanie to jest na bieżąco aktualizowane, przybywa nowych funkcjonalności i dodatków a co za tym idzie Presta staje się coraz nowocześniejsza.
Podstawowe funkcje świetnie radzą sobie z zarządzaniem zamówieniami, statystykami, magazynami czy klientami. Można również dodatkowo instalować zewnętrzne moduły, takie jak np. systemy śledzenia paczek, integracje z Allegro, Ebay itp.

WooCommerce jest to popularna wtyczka dedykowana do WordPressa, która pozwala stworzyć własny sklep online. Wtyczka ta umożliwia uruchomienie sklepu internetowego na platformie Word Press za darmo, choć wymaga dobrych umiejętności technicznych.
Dużą zaletą jest szybka i łatwa instalacja. Platforma WooCommerce podobnie jak PrestaShop to również oprogramowanie open source, natomiast nie jest ono aż tak rozszerzone, jak wyżej wspomniana PrestaShop. Platformę tę polecamy dla osób, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze sprzedażą internetową, nie maja wielu produktów w ofercie, bądź posiadają stronę postawioną na WordPress`ie.


Różnice pomiędzy tymi platformami to: oprogramowanie PrestaShop powstało, aby zapewnić kompletną i niezawodną platformę dla sklepów internetowych natomiast WooCommerce to plugin do WordPressa, stworzony by móc przekształcić witrynę internetową w sklep internetowy.

Pozytywną stroną oprogramowania WooCommerce jest możliwość prowadzenia sklepu w wielu walutach i wersjach językowych. Podobnie, jak ww. PrestaShop, WordPress z WooComerce oferuje duży wybór dostępnych szablonów graficznych.
Podstawowa wersja WooCommerce dostarcza w zupełności wszystko,
co niezbędne do rozpoczęcia prowadzenia małego sklepu internetowego: magazyn, kategorie produktów, obsługa płatności i wysyłki, czasowe promocje.

Co dzieli WooCommerce i PrestaShop?

Elementem, który różni te dwie platformy jest ich wygląd. Oczywiście, w obu przypadkach można wykorzystać gotowe szablony bądź stworzyć swój indywidualny projekt. Istotne jednak jest to, że przy każdym proponowanym szablonie PrestyShop sklep internetowy, dzięki charakterystycznym elementom wygląda dokładnie, tak jak powinna wyglądać witryna e-commerce. Natomiast szablony na WordPress w dużej części nie przypominają sklepu i wymagają pewnych modyfikacji, aby sprostać oczekiwaniom klienta.

WooCommerce powinny wybrać osoby, które:

  • odnajdują się w systemie WordPress,
  • zakładają niewielki sklep z małą ilością produktów,
  • pragną połączyć ze sklepem platformę blogową,
  • mają niewielki budżet.

PrestaShop to idealne rozwiązanie dla osób, które:

  • mają podstawową wiedzę z zakresu prowadzenia sklepu w e-commerce,
  • zakładają bardziej rozbudowany sklep, a nawet kilka sklepów,
  • zależy im na sprzedaży dużej ilości produktów,
  • chcą sprawnie zarządzać sprzedażą, wysyłkami i promocja z Panelu Presty,
  • potrzebują indywidualnych i dedykowanych rozwiązań,
  • posiadają większy budżet na stworzenie i wdrożenie e-sklepu.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był pomocny w kwestii doboru odpowiedniej platformy dla Twojego e-biznesu. Jeżeli potrzebujesz fachowego doradztwa w kwestii doboru platformy oraz wykonania jej wdrożenia to zapraszamy do kontaktu.
Odezwij się do nas w formularzu kontaktowym lub po prostu zadzwoń,
a ustalimy jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze i pomożemy Ci je fachowo wdrożyć w Twoim biznesie.


Copy link
Powered by Social Snap